Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził powiat raciborski

2021-06-08, Wtorek
Minister Zdrowia Adam Niedzielski w Starostwie Powiatowym w Raciborzu

Wizyta połączona była z uroczystością czepkowania studentów I i II roku kierunku pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

W czasie spotkania w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, w którym wraz z ministrem uczestniczyli: Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Wicestarosta Marek Kurpis, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek , Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach Piotr Nowak oraz Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu Ryszard Rudnik, podjęto m.in. temat powrotu do normalnego trybu pracy raciborskiej lecznicy, planów jej rozbudowy i zwiększenia potencjału, który został dostrzeżony przez ministra.

Adam Niedzielski odwiedził również Zamek Piastowski w Raciborzu gdzie podziwiał najstarszy zabytek ziemi raciborskiej – Kaplicę zamkową pw. św. Tomasza Becketa.