Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla których organem jest powiat raciborski na rok szkolny 2018/2019

2018-07-06, Piątek

Do szkół ponadgimnazjalnych podległych powiatowi raciborskiemu przydzielono 921 uczniów (Liceum Plastyczne nie brało udziału w elektronicznym naborze).
W systemie nieprzydzielono 24 uczniów.

Łączna liczba uczniów w klasach pierwszych wraz z Liceum Plastycznym (bez uczniów drugorocznych, nieprzydzielonych w systemie) wyniosła 936.

Uruchomiono 30 oddziałów + 1 oddział Liceum Plastycznego, w tym:

Licea Ogólnokształcące - 10 oddziałów, 320 uczniów (34,2 %),
Liceum Plastyczne - 1 oddział, 15 uczniów (1,6 %),
Technika - 14 oddziałów, 430 uczniów (45,9 %),
Branżowe Szkoły I Stopnia - 6 oddziałów, 171 uczniów (18,3 %).

Przypominamy, iż w terminie od 6 lipca 2018r. do 12 lipca 2018r. kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole przez dostarczenie do niej oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Od 6 lipca br. szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą wydawały skierowania do lekarza medycyny pracy celem uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

UWAGA!
Kandydat, który nie dostarczy oryginału tych dokumentów zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych do danej szkoły.