Największą kolekcję pisanek na świecie będzie można podziwiać w Rudach...

2004-04-01, Czwartek
„Jajko jako symbol płodności i element obrządku wielkanocnego” – to tytuł stałej ekspozycji, jaka będzie wystawiana w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach. Największą na świecie kolekcję pisanek przekazała mieszkanka Powiatu Märkischer Pani Ulli Schnorr. Uroczyste otwarcie wystawy pt. „Jajko jako symbol płodności i element obrządku wielkanocnego” odbędzie się 7 kwietnia br. o godz. 15.00 w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach. Dzięki współpracy partnerskiej pomiędzy powiatami Raciborskim a Märkischer, mieszkanka niemieckiego powiatu przekazała swoją prywatną kolekcję pisanek. Pisanki będą wystawiane w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach. To stwarza okazję do poprawy oferty turystycznej miejscowości, jak również całej ziemi raciborskiej. Kolekcja pisanek Pani Schnorr jest największą tego typu na świecie. Są to pisanki z różnych kultur. Odwiedzający wystawę mają zatem okazję do obejrzenia pisanek wielkanocnych z różnych zakątków świata. Wystawę pisanek zorganizowali wspólnie: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, Dyrekcja Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach i darczyńca Pani Ulli Schnorr.