Nowy Ford Transit dla raciborskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

2018-12-04, Wtorek

Dzisiaj, przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Raciborzu (WTZ) nowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zakup stał się możliwy dzięki uczestnictwu powiatu w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania, za pośrednictwem Urzędu Miasta Racibórz, wpłynął wniosek Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w Programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu marki Ford Transit, w którego kosztach zakupu partycypował PFRON w kwocie 79 606,00 zł oraz Powiat raciborski w kwocie 60 000,00 zł.

Auto zostało dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w specjalne szyny umożliwiające wjazd osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazd będzie służyć jako środek transportu dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu raciborskiego uczestniczących w zajęciach terapeutycznych, których organizatorem jest WTZ w Raciborzu.