O bezpieczeństwie powiatu i jego mieszkańców

2019-04-17, Środa

Dziś w tut. starostwie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Podczas spotkania, któremu przewodniczył starosta Grzegorz Swoboda zaopiniowano sprawozdania poszczególnych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek wykonujących na terenie powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Obecni na posiedzeniu komendanci zreferowali sprawozdania z zakresu swoich działalności.

Ponadto dyskutowano o sprawach bieżących związanych z bezpieczeństwem publicznym, sanitarnym, weterynaryjnym. Poruszono kwestie planów modernizacyjnych wybranych służb (PSP), a także możliwości stworzenia w przyszłości izby wytrzeźwień wspólnie z powiatami ościennymi.

Sprawozdania powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek wykonujących na terenie powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli będą omawiane na najbliższej sesji rady powiatu, która odbędzie się 25 kwietnia.