OSP Bieńkowice zwycięzcą III Europejskich i VI Krajowych Zawodów Sikawek Konnych "Cichowo 2006"...

2006-08-21, Poniedziałek

W zawodach udział wzięło 80 drużyn jednostek ochotniczych straży pożarnych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Powiat raciborski i województwo śląskie poraz drugi już reprezentowały OSP z Bieńkowic i Zabełkowa. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach - tor przeszkód, ćwiczenia bojowe i ocena sikawek i zaprzęgów. OSP Bieńkowice zdobyła I miejsce w ćwiczeniu bojowym i w kategorii męskiej, zaś III miejsce w ocenie sikawek i zaprzęgów. Taki wynik w klasyfikacji generalnej zdecydował o wygranej drużyny OSP Bieńkowice. Z kolei drużyna z Zabełkowa zajęła w ogólnej klasyfikacji miejsce 25.

OSP Bieńkowice

OSP Zabełków

Warto dodać, że w ubiegłym roku OSP Zabełków w klasyfikacji generalnej zdobyła 24, a OSP Bieńkowice 25 miejsce. Jednak w ocenie wartości historycznej sikawek Bieńkowice zdobyły wówczas III miejsce.