Od 1 lutego PKS uruchomił bezpośrednie połączenie autobusowa z Raciborza do Wisły...

2004-02-09, Poniedziałek
Od 1 lutego br. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) wznowiło linię autobusową na trasie Racibórz–Wisła i Wisła–Racibórz. 07.02.br. Prezes Zarządu PKS Racibórz zorganizował przejazd promocyjny na tej trasie, z udziałem przedstawicieli lokalnego samorządu. Wyjazd był okazją do zwiedzenia ziemi cieszyńskiej i nawiązania współpracy pomiędzy powiatami raciborskim i cieszyńskim. Autobus PKS z Raciborza do Wisły odjeżdża codziennie z dworca PKS o godzinie 8.00 i 14.10. Z kolei z Wisły do Raciborza wyjazdy są o godzinie 11.00 i 17.00. W związku ze wznowieniem linii autobusowej Racibórz–Wisła, Prezes Zarządu PKS w Raciborzu Mieczysław Kożdoń zorganizował 07.02.br. promocyjny przejazd z Raciborza do Wisły i spowrotem samorządowców ziemi raciborskiej. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Raciborskiego Małgorzata Burek i Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu Grażyna Kowalska, a także Wiceprezydent Raciborza Andrzej Bartela. Promocyjny przejazd na trasie z Raciborza do Wisły był okazją do zwiedzenia ziemi cieszyńskiej – pływalni „Delfin” w Skoczowie i muzeum w Wiśle. W trakcie przejazdu jego uczestnikom towarzyszył Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Ludwik Kuboszek, a na trasie z Raciborza do Wisły podróżujących oczekiwali burmistrzowie Skoczowa, Wisły i Cieszyna. Była to zatem jednocześnie okazja do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń samorządowców ziemi raciborskiej i cieszyńskiej. Uruchomienie bezpośredniej linii autobusowej PKS z Raciborza do Wisły z pewnością ułatwi weekendowe wyjazdy mieszkańcom raciborszczyzny, a także być może przyczyni się do nawiązania bliższej współpracy powiatów raciborskiego i cieszyńskiego.