Od dzisiaj PKS wznawia połączenia autobusowe z Gminą Lyski

2020-07-03, Piątek

Powiat Raciborski widzi potrzebę zabezpieczenia mieszkańców w połączenia autobusowe również w okresie wakacyjnym. Podczas wczorajszego spotkania przedstawiciele Starostwa wspólnie z Wójtem Gminy Lyski uzgodnili zakres transportu oraz sposób finansowania komunikacji. Wypracowane  porozumienie ma na celu dostosowanie  powiatowo-gminnego transportu autobusowego do oczekiwań mieszkańców powiatu również w okresie wakacyjnym.

Jak podkreśla wicestarosta Marek Kurpis –działania te mają na celu umożliwienie mieszkańcom dojazdu do pracy oraz instytucji a obecnym i przyszłym uczniom, którzy mieszkają w Gminie Lyski umożliwić dojazd do szkół powiatowych od nowego roku szkolnego. Efektem spotkania jest wznowienie przez PKS łącznie ośmiu kursów.

Odjazdy z Lysek w kierunku Raciborza o godzinach: 7:00, 9:15, 12:45 i 16:00.

Odjazdy z Raciborza w kierunku Lysek o godzinach: 8:40, 12:10, 15:15 i 17:30.