Oficjalne otwarcie placówki w Cyprzanowie

2019-03-05, Wtorek

Dziś w Cyprzanowie została oficjalnie otwarta Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza. Jednostka działa od 1 lutego br. a opiekę i wychowanie znajduje w niej obecnie 13 dzieci. W otwarciu uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Otwarte Serca Dzieciom” z Kuźni Raciborskiej, które prowadzi placówkę. Nie mogło też zabraknąć samych wychowanków oraz osób, które pomogły w jej otwarciu.

- Naszą placówkę zamieszkuje obecnie trzynaścioro dzieci. Dziesięcioro z nich już tutaj mieszkało, natomiast trójka kolejnych znalazła u nas swój dom. Bardzo wiele Państwu zawdzięczamy – powiedziała Magdalena Strzelczyk, dyrektor placówki w Cyprzanowie, kierując swoje podziękowania do osób zaangażowanych przy ponownym otwarciu jednostki.

Za determinację i wkład w ponowne otwarcie placówki wszystkim podziękował także starosta Grzegorz Swoboda. - To ciepło naprawdę bije od Was i zazdroszczę Waszym opiekunom. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że mogłoby Was, jako placówki zabraknąć – dodał starosta. Na ręce jednego z wychowanków starosta przekazał także zestaw gier planszowych i sprzętu sportowego.

Na zakończenie spotkania odbyło się krótkie zwiedzanie placówki, a w rolę przewodników wcieliły się same dzieci.