Oświadczenie Starosty Raciborskiego ws. przekształcenia raciborskiego szpitala

2020-04-23, Czwartek

Starosta Raciborski, nie reprezentujący żadnej opcji politycznej, nawiązując do odpowiedzi Wojewody Śląskiego na wystosowany przez Radnych Powiatu Raciborskiego apel, pragnie odnieść się do sformułowania dotyczącego  przeprowadzenia przez Wojewodę licznych rozmów ze Starostą Raciborskim oraz Dyrekcją Szpitala nt. przekształcenia raciborskiej lecznicy w jednoimienny szpital zakaźny.

Pierwsze i jedyne rozmowy w w/w temacie zostały przeprowadzone w trakcie spotkania, które odbyło się w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach dnia 12 marca br. o godz.10:00.

W spotkaniu uczestniczył Wojewoda Śląski wraz z zastępcami, przedstawiciel oddziału NFZ w Katowicach, 2 pracowników oraz rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W spotkaniu udział wzięli:
- Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda,
- Prezydent Miasta Raciborza - Dariusz Polowy,
- Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego tut. Starostwa - Krzysztof Szydłowski,
- Kierownik Biura Obsługi Starosty - Sylwia Sitarz,
- Kierownikiem Biura Zarządzania Kryzysowego Miasta Racibórz - Stanisław Mrugała,
- Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta Racibórz - Marcin Wojnarowski,
- Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu - Ryszard Rudnik,
- Zastępca Dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu - Elżbieta Wielgos-Karpińska.

Na początku spotkania Wojewoda Śląski poinformował o planie przekształcenia Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu w jednoimienny szpital zakaźny, który docelowo ma pełnić funkcję „jedynki” walki z koronawirusem na terenie województwa śląskiego. Pokłosiem spotkania jest polecenie nr 28/2020 Wojewody Śląskiego z dnia 15 marca 2020 r. dotyczące przekształcenia struktur organizacyjnych Szpitala Rejonowego im. J .Rostka w Raciborzu w szpital jednoimienny zakaźny.

Poza tym, Starosta Raciborski jak i Dyrektor szpitala deklarują, iż w tej sprawie, nie odbyli żadnych dodatkowych spotkań z Wojewodą Śląskim oraz Jego służbami.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Polecenie Nr 28_2020 Wojewody Śląskiego z dnia 15 marca 2020 r. Polecenie Nr 28_2020 Wojewody Śląskiego z dnia 15 marca 2020 r. 20-04-23 15:27 63.9KB Polecenie Nr 28_2020 Wojewody Śląskiego z dnia 15 marca 2020 r. pobierz