PTTK Racibórz z partnerską wizytą w Maerkischer Kreis

2019-07-02, Wtorek

Od 25 do 30 czerwca br. w Niemczech w partnerskim powiecie Märkischer Kreis przebywała grupa członków PTTK Racibórz. Razem ze stowarzyszeniem wędrowników SGV (Sauerländische Gebirgsverein) przemierzała Sauerland, i nie tylko, i odkrywała lokalne atrakcje. To nie pierwszy kontakt obu grup. Współpraca trwa już klika lat i wspiera ją powiat raciborski.

Głównym organizatorem i przewodnikiem podczas wizyty był wiceprezydent stowarzyszenia Harald Kahlert, a w opiekę nad polską grupą oraz w bardzo gościnne przyjęcie zaangażowało się wiele osób, w tym mieszkających w Niemczech Polaków. Program pobytu obejmował wiele atrakcji - było m.in. zwiedzanie zamku w Altenie, miast Iserlohn, Arnsberg, czy Winterberg a także Kolonii oraz liczne piesze wędrówki oraz spotkania. I tak w środę 26 czerwca raciborska grupa spotkała się ze starostą powiatu Thomasem Gemke, który jest jednocześnie przewodniczącym SGV.  Spotkanie odbyło się w siedzibie starosty w Lüdenscheid. Tego samego dnia do powiatu Märkischer przybyła grupa PTTK Chorzów.

- Z przyjaciółmi z Niemiec znamy się już od dłuższego czasu – informuje Piotr Armatys wiceprezes raciborskiego oddziału PTTK. W ubiegłym roku grupa zwiedzała nasz powiat a także Beskid Śląski. Byli też u nas w roku 2016. My gościliśmy w Märkischer w roku 2012. Ustaliliśmy, że w 2021 roku spotkamy się na zlocie wędrowników w Rumunii - dodaje.