Paweł Newerla uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

2017-06-26, Poniedziałek

Dzisiaj, 26 czerwca na sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli tytuł i medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego Pawłowi Newerli.

W ten sposób rada powiatu uhonorowała wybitnego raciborzanina za wkład włożony w upowszechnianie wiedzy o historii Raciborza oraz wielu innych miejscowości powiatu raciborskiego. Uroczystość wręczenia medalu dopełniła niedawno obchodzoną 85. rocznicę urodzin jubilata.

Paweł Newerla jest z wykształcenia prawnikiem, którego wielką pasją jest badanie historii ziemi raciborskiej. Wyrazem jego zainteresowań są liczne publikacje poświęcone głównie ziemi raciborskiej. Jest autorem i współautorem wielu pozycji wydawniczych, artykułów, również w języku niemieckim.

Paweł Newerla zawsze służy dobrą radą, jest otwarty na propozycje, bardzo chętny do dzielenia się swoim doświadczeniem i wielką wiedzą historyczną. W uhonorowaniu jego zasług dla społeczności powiatu raciborskiego w 2009 r. otrzymał Nagrodę Starosty Raciborskiego „Mieszko AD 2008” w kategorii twórczość literacka. Ponadto w 2012 roku został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Miasta Raciborza”.