Piłkarki ręczne UKS Start Pietrowice Wielkie triumfują na zawodach Neujahrs-Cup an der Ruhr 2019

2019-01-08, Wtorek

Drużyna dziewcząt UKS Start Pietrowice Wielkie świetnie reprezentowała powiat raciborski na dwóch noworocznych turniejach piłki ręcznej w Niemczech.

W ramach współpracy powiatów raciborskiego i Märkischer Kreis, na zaproszenie klubu sportowego DJK SG Bösperde, piłkarki z Pietrowic Wielkich przebywały w Niemczech od 3 do 7 stycznia 2019 r. Poprzednie spotkanie dziewcząt z obu klubów miało miejsce w Raciborzu w maju 2018 r.

W trakcie pobytu, oprócz występów w turniejach, dziewczęta miały  okazję do wspólnego zwiedzania zamku w Altenie, a także spotkania ze starostą Thomasem Gemke, który do życzeń noworocznych dołączył również najserdeczniejsze życzenia sukcesów sportowych. W swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że sportowe spotkania partnerskie stanowią ważną część współpracy i pozwalają na nawiązywanie nowych kontaktów i zawieranie przyjaźni.

Gra w kręgle w mieszanych drużynach również wywołała spore sportowe emocje. Okazało się, że bez względu na dyscyplinę czy składy osobowe drużyn, wszystkie zawodniczki charakteryzują się wielką wolą wygrywania i oby tak pozostało.

Wyjazd drużyny został zorganizowany i sfinansowany w ramach współpracy partnerskiej powiatów raciborskiego i Märkischer Kreis.

Fot.: Ulla Erkens/Märkischer Kreis