Piotr Armatys nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki

2017-10-02, Poniedziałek

W piątek 29 września br. w Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyły się  Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas obchodów wręczono „Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki”. W tym roku dyplomy marszałka otrzymało 51 organizacji i osób. Wśród nich był Piotr Armatys – wiceprezes i członek raciborskiego oddziału PTTK, którego kandydaturę zgłosił starosta raciborski.

Dyplom nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim.

Piotr Armatys – członek PTTK Racibórz, obecnie wiceprezes oddziału. Nawiązał współpracę z niemieckimi turystami z SGV, z którymi organizuje wycieczki piesze oraz autokarowe po powiecie raciborskim i województwie śląskim, promując atrakcje kulturowe i turystyczne regionu. W tym roku był także komandorem 66. Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK, który odbył się na terenie powiatu raciborskiego w dniach 12-19 sierpnia 2017 r. Uczestnikami Zlotu byli kolarze turyści z całej Polski oraz zaproszeni goście z Ukrainy, Czech i Niemiec.

Światowy Dzień Turystyki to święto wszystkich ludzi branży, gestorów bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, czyli wszystkich, dla których turystyka to z jednej strony źródło dochodów, z drugiej natomiast pasja, przygoda, możliwość dzielenia się z innymi swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

Obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane są przez samorząd województwa od chwili ich ustanowienia w 1998 r., co roku w innej atrakcji turystycznej regionu. Ubiegłoroczne uroczystości odbyły się w Domu Kultury i Muzeum Rzemiosł Dawnych w Żarkach. Poprzednie w Stajniach Zamkowych w Pszczynie, Pałacu Habsburgów w Żywcu czy Zamku w Raciborzu.

Gratulujemy!

Foto: http://raciborz.pttk.pl/66zlot/pl/