Pływacy z powiatu raciborskiego na 22. Międzynarodowym Mitingu Pływackim w niemieckim Werdohl...

2006-08-30, Środa

Międzynarodowy Miting Pływacki odbywa się na 25-metrowej otwartej pływalni. Uczestniczy w nim około 500 zawodników - obok Polaków, także ekipy z Walii (Wrexham), Holandii (Amersfoort) oraz kluby z Niemiec. 22. Międzynarodowy Miting Pływacki w Werdohl odbywać się będzie w dniach od 2 do 3 września br. Reprezentacja Powiatu Raciborskiego wyjeżdża jednak już w nocy 31 sierpnia br., by nazajutrz spotkać się ze Starostą Powiatu Märkischer. Aloys Steppuhn będzie gościć delegację z powiatu raciborskiego na specjalnym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lüdenscheid.

Pływalnia w Werdohl

Przypomnijmy. W ubiegłym roku pływacy z Raciborza w klasyfikacji medalowej zajęli trzecie miejsce wywalczając 44 medale: 22 złote, 12 srebrnych i 10 brązowych. Na początku czerwca zawodnicy klubu SV08 Werdohl uczestniczyli w III Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MKS-SMS "Victoria" Racibórz - zawody odbywały się na krytej pływalni ZSOMS w Raciborzu.

Kontakty raciborskich pływaków możliwe są dzięki partnerstwu Powiatu Raciborskiego i Powiatu Märkischer. Na bazie tych kontaktów współpracę podjęły kluby sportowe MKS-SMS "Victoria" Racibórz i SV08 Werdohl.