Po 35 latach pracy na emeryturę przeszła wieloletnia nauczycielka i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu...

2003-09-04, Czwartek
Pani Grażyna Płonka, nauczycielka, w ostatnich latach dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, po 35 latach pracy zawodowej z dniem 31 sierpnia br. przeszła na emeryturę. Za swoją ostatnią działalność, Grażyna Płonka otrzymała nagrodę Starosty Raciborskiego. Nauczycielkę uroczyście pożegnano podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2003/2004. Pani Grażyna Płonka rozpoczęła swoją pracę zawodową jako nauczycielka w 1969 r. w Szkole Podstawowej w Tworkowie. Od września 1970 r., przez kolejne 12 lat, pracowała w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Raciborzu. Później już związała się ze szkołą specjalną w Raciborzu. Do sierpnia 1999 r. zatrudniona była jako nauczycielka w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10, a następnie w Gimnazjum Specjalnym w Raciborzu. Od 1 października 1999 r. do listopada 2000 r. Grażyna Płonka zajmowała stanowisko dyrektora Gimnazjum Specjalnego, a od 1 grudnia 2000 r. do 31 sierpnia 2003 r. kierowała Zespołem Szkół Specjalnych w Raciborzu. W sumie, Pani Grażyna Płonka przepracowała 35 lat. Uzyskała uprawnienia emerytalne i z dniem 31 sierpnia br. przeszła na emeryturę. W związku z jubileuszem 35-lecia pracy zawodowej, Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek przyznał Pani Grażynie nagrodę jubileuszową. Ponadto była dyrektor ZSS w Raciborzu, za swoją działalność otrzymała nagrodę Starosty Raciborskiego. Nauczycielkę i dyrektorkę uroczyście pożegnali koleżanki i koledzy, a także wychowankowie podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2002/2003.