Pobór do zasadniczej służby wojskowej na terenie powiatu raciborskiego...

2004-02-03, Wtorek
W okresie od 2 lutego do 23 kwietnia br. na terenie województwa śląskiego przeprowadzony zostanie pobór mężczyzn. Pobór na terenie powiatu raciborskiego będzie trwał do 2 lutego do 15 marca br. Obowiązkowi zgłoszenia się do Powiatowej Komisji Lekarskiej podlegają mężczyźni urodzeni w 1985 r. i urodzeni w latach 1980-1984, którzy dotąd nie stawili się do poboru; a także mężczyźni, którzy ukończyli 17 lat życia i zgłosili się ochotniczo do odbycia zasadniczej służby wojskowej oraz poborowi urodzeni w latach 1976-1984, którzy zostali uznani ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem poboru lub którzy złożyli wnioski o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej. Do Powiatowej Komisji Lekarskiej powinny się również zgłosić kobiety urodzone w latach 1980-1986, które w roku szkolnym 2003/2004 kończą naukę w średnich i pomaturalnych lub policealnych szkołach medycznych. Natomiast do Powiatowej Komisji Poborowej wezwani zostaną poborowi urodzeni w latach 1976-1984, którzy złożyli wnioski o odroczenie służby wojskowej ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny lub wniosek o skierowanie do służby zastępczej. Poborowi, którym w czasie poboru upłynął okres odroczenia, mają obowiązek stawić się bez wezwania przed Powiatową Komisją Poborową. Poborowy zgłaszający się do poboru po raz pierwszy obowiązany jest przedstawić: dowód osobisty lub paszport, posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia, potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji przedpoborowych, fotografię o wymiarach 3x4 cm (bez nakrycia głowy) oraz dokument stwierdzający wykształcenie lub pobieranie nauki. Powiatowa Komisja Poborowa i Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu raciborskiego urzędować będą codziennie (oprócz sobót) w budynku Internatu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4 (na parterze), w godzinach od 11.00 do 19.00. Niestawienie się przed Powiatową Komisją Lekarską lub Powiatową Komisją Poborową w określonym terminie i miejscu lub niepoddanie się badaniom lekarskim albo nieprzedstawienie obowiązkowych dokumentów podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.