początek strony

Powiat

"Podziel się Dobrym Posiłkiem" w województwie śląskim

2017-09-29, Piątek
 

W dniach 29-30.09 odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności w supermarketach w całej Polsce.

Firma Danone w partnerstwie z Bankami Żywności od 14 lat prowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce, „Podziel się Dobrym Posiłkiem”.

W tegorocznej edycji, zebrane dzięki darczyńcom artykuły spożywcze, świeża żywność od lokalnych dostawców oraz produkty Danone, zostaną dostarczone do wybranych świetlic środowiskowych w całej Polsce, w tym w województwie śląskim. Przekazane organizacjom produkty żywnościowe pozwolą na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

W akcję zaangażowało się 2000 sklepów i 40 000 wolontariuszy. Zebrane artykuły żywnościowe oraz produkty Danone zostaną przekazane wybranym świetlicom środowiskowym i organizacjom społecznym z całej Polski.Także w regionie śląskim będzie można włączyć się do pomocy, wrzucając do oznaczonych koszy w sklepach odpowiednie produkty spożywcze zlisty: mleko, mąka, kasza, ryż, płatki śniadaniowe, przetwory warzywne i owocowe, odżywki dla dzieci.

Informacja o Sklepach, w których można wesprzeć akcję, dostępna jest na stronie: http://podzielsiedobrymposilkiem.pl/

Do tej pory w ramach programu przekazano ponad 17 milionów posiłków potrzebującym dzieciom w całej Polsce. Tegoroczna odsłona programu, pod nazwą „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, to odpowiedź na zmieniający się problem niedożywienia wśród dzieci. Tegoroczna edycja pod nazwą „Podziel się Dobrym Posiłkiem” została poszerzona o elementy edukacyjne. W ramach programu zebrana podczas corocznej zbiórki żywność zostanie przekazana podopiecznym świetlic środowiskowych, a ponadto placówki te otrzymają zestaw materiałów dydaktycznych oraz zostaną objęte atrakcyjnym programem edukacyjnym opartym na popularnej wśród najmłodszych grywalizacji.

foto: http://bzsos.pl/

wszystkie