Pomagamy Ukrainie - ZBIÓRKA OD 1 MARCA!

2022-02-28, Poniedziałek

Przyłączając się do Polskiej Akcji Humanitarnej, Powiat Raciborski wspólnie z wszystkimi gminami kontynuuje swoje działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy.

Od godziny 13.00 działa już adres e-mail [email protected] pod którym możemy zaoferować zakwaterowanie lub inną formę pomocy, natomiast od jutra czyli od wtorku 1 marca Starostwo Powiatowe w Raciborzu uruchamia również możliwość przekazania pomocy rzeczowej dla poszkodowanych wojną obywateli Ukrainy.

Zbierane będą najpotrzebniejsze rzeczy :
- żywność z dłuższym terminem przydatności (konserwy mięsne, rybne, pasztety, przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, gołąbki, makarony, kasze, ryż, cukier, mąka, przetwory warzywne i owocowe, olej spożywczy),
- środki higieniczne i kosmetyki,
- łóżka polowe - składane z materacami (nowe),
- pościel, koce, śpiwory, karimaty (nowe),
- ubrania (nowe),
- zabawki (nowe).

W powiecie raciborskim będą działać dwa miejsca zbiórek:
1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, ul. Zamkowa 1, 47-400 Racibórz
2. II Liceum Ogólnokształcące, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3, 47-400 Racibórz

Dary można przynosić (od 01 marca) w godzinach:
Pon - pt:  14.00 – 18.00
Sobota:   09.00 – 13.00

Ważne!
Prosimy aby zawartość paczek z przekazywanymi darami była opisana np. środki czystości, żywność w puszkach, odzież, itp.

Uwaga!
Nie ma możliwości przekazywania potrzebnych produktów we własnym zakresie.  Dalsze rozdysponowanie zebranych rzeczy będzie koordynowane w porozumieniu ze służbami rządowymi na poziomie województwa śląskiego.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Pomagamy Ukrainie - ZBIÓRKA