początek strony

Powiat

Ponad 215 tysięcy euro na międzynarodowe projekty w I LO

2019-08-02, Piątek
 

Półmetek wakacji przynosi dobre wieści dla I LO w Raciborzu. Po letniej przerwie młodzież i nauczyciele rozpoczną realizację dwóch międzynarodowych projektów edukacyjnych. Oba potrwają 2 lat i będą finansowane w ramach programu Erasmus +. Tym razem „Kasprowicz” będzie współpracował ze szkołami z Luksemburga, Włoch, Turcji, Rumunii i Francji.

Międzynarodowe wizyty i spotkania posłużą wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, umożliwią poznanie kraju i kultury partnera. Dzięki nim będzie można doskonalić umiejętności językowe oraz poznać rówieśników z Europy.

Pierwszy z projektów pt. "L'Euro: hier, aujourd'hui, demain" zostanie zrealizowany we współpracy ze szkołami: Ecole de Commerce et de Gestion w Luksemburgu oraz Istituto Istruzione Superiore Isa Conti Ellen Vainicher na włoskiej wyspie Lipari. Jego pełna wartość wynosi 86 166 euro.
    Drugi z projektów pt. "Empower students welbeing/ Renforcer le bien-être des jeunes" o wartości 130 392 euro zostanie zrealizowany z Lycée Polyvalent Nelson Mandela w Marsylii, Arsal Anadolu Lisesi w tureckim Düzce oraz Colegiul National "Ecaterina Teodoroiu" w rumuńskim Targu-Jiu.


Foto: G. Habrom-Rokosz

wszystkie