Posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

2019-11-05, Wtorek

Dziś w starostwie w Raciborzu odbyło się posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Członkowie Komisji oraz zaproszeni goście, w tym: włodarze gmin powiatu raciborskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz organizacji związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego omawiali m.in. Powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2020-2022 oraz spraw świadczenia całodobowych usług medycznych wobec osób doprowadzonych przez Policję . Omówiono również zdarzenia związane z niewybuchami na terenie powiatu, w tym mające miejsce 8 października br. na terenach leśnych w Gminie Kuźnia Raciborska oraz projekt budżetu powiatu na 2020 r.
Posiedzeniu przewodniczył starosta Grzegorz Swoboda.