Powiat Raciborski w czołówce najlepiej funkcjonujących powiatów w Polsce

2021-09-17, Piątek
Powiat Raciborski w czołówce najlepiej funkcjonujących powiatów w Polsce

Wczoraj Starosta Raciborski odebrał wyróżnienie dla Powiatu Raciborskiego, który to w swojej ponad 20-letniej historii po raz kolejny został poddany ocenie. Porównano jego działalność, osiągnięcia i wypracowane standardy obsługi z innymi podobnymi jednostkami samorządu terytorialnego w kraju. Efektem tego stał się czynny udział w Rankingu Gmin i Powiatów Polskich, który w konsekwencji zaowocował zajęciem przez nasz powiat bardzo wysokiego 4. miejsca w Polsce.

Kryteria, którymi kierowała się komisja to m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne oraz pozyskane środki zewnętrzne.