Powiat pozyskał dodatkowe pieniądze na domy pomocy społecznej

2019-12-03, Wtorek

128 tysięcy złotych trafi do DPS-ów w Raciborzu i Krzyżanowicach. To efekt zaakceptowania dwóch wniosków powiatu raciborskiego złożonych do wojewody śląskiego. Wkład własny samorządu to 32 tys. złotych. Inwestycje zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Do domu „Złota Jesień” w Raciborzu zostaną zakupione łóżka rehabilitacyjne, które podniosą standard dbania o mieszkańców wymagających wzmożonej opieki. Dodatkowo placówka będzie miała nową maszynę do obierania ziemniaków. Łączna wartość zakupów to 100 tys. złotych.

Natomiast do DPS „Różany Pałac” w Krzyżanowicach zostaną zakupione meble oraz szafki ubraniowe. Ponadto wykonany zostanie także remont pomieszczeń socjalnych. Łączna wartość inwestycji będzie wynosić 60 tys. złotych.