Powiat raciborski solidaryzuje się z mieszkańcami Gdańska

2019-01-16, Środa

Powiat raciborski solidaryzuje się z mieszkańcami Gdańska, łącząc się w bólu po tragicznej śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza i przekazując wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny, przyjaciół, gdańszczanek i gdańszczan.

Pogrzeb Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, odbędzie się w sobotę, 19.01.2019 r., o godz. 12. w Bazylice Mariackiej.

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Prezydent RP Andrzej Duda skierował w dniu dzisiejszym do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Na stronie Miasta Gdańsk https://www.gdansk.pl/ksiega-kondolencyjna można dokonać wpisu do Księgi Kondolencyjnej poświęconej pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Księga będzie otwarta do poniedziałku 21 stycznia 2019 r.