Powiatowe Mikołaje pracowały pilnie

2019-12-10, Wtorek

Tuż przed 6 grudnia, by wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych, powiatowi pomocnicy Mikołaja z rękami pełnymi prezentów, wyruszyli w drogę. Podczas dwóch dni odwiedzili aż 6 placówek opiekuńczo-wychowawczych działających na zlecenie samorządu w naszym powiecie.

- Pomysł zrodził się wcześniej – informuje starosta Grzegorz Swoboda. Cały listopad trwały przygotowania. Pracownicy starostwa i nasi radni zaangażowali się w przygotowanie upominków dla dzieci i młodzieży, która przebywa w placówkach w Cyprzanowie, Pogrzebieniu, Kuźni Raciborskiej, Samborowicach, Nędzy i Raciborzu – informuje. Prezenty rosły z dnia na dzień … zebrane zostały m.in. plecaki, maskotki, zabawki, kosmetyki, książki, gry i oczywiście słodkości.

- Otrzymane prezenty wywołały u dzieci wiele pozytywnych emocji, a dzięki tak przemiłej niespodziance poczuły się wyjątkowo – mówi Magdalena Strzelczyk dyrektor pięciu placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zaangażowaniu pracowników urzędu i władz powiatu ten dzień był bardzo radosny – dodała.

Wszystkie upominki z pomocą radnych i członków zarządu powiatu zostały sprawnie dostarczone do nowych właścicieli tuż przez dniem św. Mikołaja. Mamy nadzieję, że osłodzą czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.