początek strony

Powiat

Powiatowy monitoring jakości powietrza

2017-11-28, Wtorek
 

 
W powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza.

Stan czystości powietrza w wybranej gminie powiatu oraz dzielnicy Raciborza możemy sprawdzić wchodząc na stronę http://telemetria.tech/ .

Czujniki jakości powietrza zostały zaprojektowane i wykonane przez studentów koła naukowego kierunku Automatyka i Robotyka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Projekt został sfinansowany przez powiat raciborski oraz miasto Racibórz.

Uwzględniając wcześniej zamontowane czujniki aktualnie na terenie powiatu funkcjonuje 30 punktów pomiaru zanieczyszczeń powietrza.

Przypomnijmy, że stan powietrza można sprawdzać pod adresami:
http://telemetria.tech/
http://www.looko2.com/heatmap.php
http://map.airly.eu/pl

Prezentowane powyżej dane mają charakter wyłącznie poglądowy i nie stanowią elementu Państwowego Monitoringu Środowiska. Dane z Państwowego Monitoringu Środowiska prowadzonego przez Inspekcję Ochrony Środowiska dostępne są na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie pod adresem: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

oraz na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach pod adresem:
http://www.katowice.pios.gov.pl/
http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/

 

wszystkie