Prezes spółki Mieszko z wizytą w starostwie

2019-03-14, Czwartek

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z wizytą oficjalną u starosty Grzegorza Swobody gościł prezes zarządu Mieszko S.A. Juozas Daunys. Towarzyszyli mu Iwona Niewrzoł dyrektor finansowy, Raimondas Baksys dyrektor ds. projektów strategicznych oraz Bogusław Buchalik kierownik ds. zakupów.

Podczas pierwszego oficjalnego spotkania poruszono temat zamierzeń i planów rozwojowych spółki. Rozmawiano o wspólnych możliwych do realizacji inicjatywach, w tym o stworzeniu muzeum czekolady.

Powiat od wielu lat promuje produkty spożywcze spółki, która powstała w 1993 roku w wyniku połączenia zakładów cukierniczych "Ślązak" i "Raciborzanka". Słodkości z Mieszka są upominkami we wszystkich prezentach i materiałach promocyjnych jakie powiat raciborski przekazuje swoim gościom czy osobom nagradzanym, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Są także stałym elementem stoiska promocyjnego powiatu, które w ramach promocji turystycznej z województwem śląskim jest prezentowane na przynajmniej 4 największych wydarzeniach targowych w kraju.

Spółka jest też laureatem nagrody starosty raciborskiego Mieszko AD. 2017.