początek strony

Powiat

Projekt AS "Szkolna Akademia Sukcesu" w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu rozkwita

2018-05-11, Piątek
 

"AS - Szkolna Akademia Sukcesu" w Zespole Szkół Specjalnych - projekt rozkwita, zajęcia cały czas trwają, a dzieci czerpią coraz to więcej korzyści z projektu.

Dzięki dofinansowaniu, które Powiat Raciborski otrzymał z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "AS – Szkolna Akademia Sukcesu", Zespół Szkół Specjalnych zakupił schodołaz, który jest mobilnym urządzeniem przeznaczonym do transportu osób na wózkach inwalidzkich po schodach. W przeciwieństwie do różnego rodzaju wind schodowych nie trzeba na stałe montować tego urządzenia. Szkoła posiada już windę, która jest bardzo pomocna, ale dostępna tylko w jednym miejscu. Dzięki zakupionemu schodołazowi uczniowie z niepełnosprawnością mogą sprawnie poruszać się z wózkiem po całej szkole na każdych schodach. Można go używać, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Jest to bezpieczne urządzenie, które pozwoli na szybkie i sprawne zamontowanie praktycznie każdego wózka w szkole. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a w pełni naładowane baterie umożliwiają pokonanie nawet do 1000 stopni. Zarówno podpięcie wózka inwalidzkiego jak i jazda w górę i w dół schodów jest bardzo prosta. Użytkowanie tego schodołazu nie wymaga żadnego nakładu siły, każdy opiekun jest sobie w stanie poradzić z jego obsługą. Jest to duża pomoc dla uczniów z niepełnosprawnością, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Teraz, dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych, żadne schody nie stanowią już przeszkody podczas przemieszczania się po szkole!

Opracownie i fot: Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu

wszystkie