„Przaja handballowi” już w sobotę na Arenie Rafako w Raciborzu

2018-05-17, Czwartek

W sobotę 19 maja na Arenie Rafako w Raciborzu odbędzie się Turniej Przyjaźni „Przaja Handballowi” (dziewcząt rocznik 2001 – 2002). Tym razem do Raciborza przyjadą zawodniczki niemieckiego klubu DJK SG Bösperde. To drużyna z partnerskiego powiatu Märkischer Kreis. Gospodarzem wydarzenia jest UKS Start Pietrowice Wielkie, a partnerem strategicznym firma Eko – Okna S.A. Początek turnieju o godz. 09.00.

Tym razem w zmaganiach szczypiorniaka udział wezmą 4 drużyny: SPR Sośnica XI LOS Gliwice, UKS OLIMP Grodków,  DJK SG Bösperde  oraz UKS Start Pietrowice Wielkie. Turniej wspierają: powiat raciborski, OSiR w Raciborzu, Gmina Pietrowice Wielkie.

Dodatkowo 20 maja (niedziela) w hali przy Zespole Szkół w Pietrowicach Wielkich odbędzie się  mecz towarzyski pomiędzy Niemkami a Pietrowiczankami. Początek spotkania o godz. 16.00.

Podczas pobytu w powiecie raciborskim, poza częścią sportową, zaplanowano także część kulturalno-integracyjną. W tym czasie do Raciborza zjadą także kluby pływackie  partnerskich samorządów z Niemiec (Märkischer Kreis) i Ukrainy (Horishni Plawni). 20 maja br. pływacy będą rywalizować na 14. Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MKS – SMS Victoria Racibórz, które odbędą się na krytej pływalni ZSOMS w Raciborzu.

Harmonogram Turnieju piłki ręcznej:
09.00   SPR Sośnica XI LOS Gliwice – DJK SG Bösperde
10.00 UKS START Pietrowice – UKS OLIMP Grodków