Przed nami wyjątkowe dni na Zamku Piastowskim w Raciborzu

2021-06-11, Piątek

To pierwsze na taką skalę wydarzenia w powiecie raciborskim po trudnym dla wszystkich roku, który do góry nogami przewrócił COVID 19 i na długo pozbawił rozrywek, mających oderwać nas od życia codziennego i dostarczyć pozytywnych emocji. Tym bardziej, jest to propozycja dla mieszkańców, nad którą pracowano ze szczególnym zaangażowaniem i poczyniono wszelkie starania, by jej program przepełniony był atrakcjami na miarę nie tylko otwarcia sezonu letniego, ale także powrotu do względnej normalności.

Co zatem czeka nas w nadchodzących dniach?

W SOBOTĘ odbędą się I Ogólnopolski Mażoretkowy Zawrót Głowy, czyli Festiwal, na którym wystąpią zespoły mażoretkowe z całej Polski oraz koncert zespołu KOMBI a wszystko to w podziękowaniu służbie zdrowia i osobom zaangażowanym w opiekę i ratowanie życia podczas pandemii. Zaczynamy już o 12.30!

W NIEDZIELĘ natomiast, dziedziniec Zamku Piastowskiego roztaczał będzie zniwalającą kompozycję zapachów, będącą efektem XV edycji Festiwalu „Śląskie Smaki”. Będzie to okazja, by spróbować najlepszych regionalnych potraw, kibicować entuzjastom kuchni tradycyjnej, którzy staną do rywalizacji o Złotą, Srebrną lub Brązową Zopaskę w 3 kategoriach czy podpatrzeć kulinarne sztuczki Remigiusza Rączki i Marii Pietruszki (uczestniczki programu Zamiana Szefów Kuchni). Równocześnie na scenie plenerowej wystąpią Krzysztof Respondek, grupy Singers i Video oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Start już o 13.00!

Ponadto w ramach promocji zdrowia i naszego bezpieczeństwa będzie można skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień, który znajdziemy przy wejściu do CKZiU nr 2 „Mechanik” w sobotę w godzinach 14.00-20.00 i w niedzielę w godzinach 12.00-18.00.

Organizatorami powyższych wydarzeń są Śląska Organizacja Turystyczna, Powiat Raciborski oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, które wraz z partnerami, patronami honorowymi i medialnymi serdecznie zapraszają na wspólną zabawę.

Mało tego, emocjonujący wieczór zapowiada się również w PONIEDZIAŁEK, bowiem na Zamku ruszy STREFA KIBICA i na dużym ekranie w ramach Mistrzostw Europy będzie można zobaczyć mecz polskiej drużyny ze Słowacją. Tego dnia zaplanowano także premierę Raciborskiego Pszenicznego. Nie inaczej będzie z transmisjami pozostałych meczy, na które również zapraszają Zamek Piastowski, Browar Zamkowy oraz Powiat Raciborski.

Mapa do dojazdu na zamkowe wydarzenia w dniach 12-13.06.2021