Przerwane obrady XVII sesji Rady Powiatu Raciborskiego będą wznowione 27.02.br.

2004-02-25, Środa
Obrady XVII sesji Rady Powiatu Raciborskiego w dniu 24 lutego br., które zostały przerwane, zostaną wznowione 27 lutego br. Radni postanowili o przerwaniu obrad sesji, gdyż mieli wątpliwości co do jej ważności. XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego zwołana została na 24.02.br. Podczas obrad radni mieli m.in. podjąć uchwały o wyborze Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, po odwołaniu z funkcji przewodniczącego Franciszka Wańka i rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego rady Romana Głowskiego. Wobec faktu odwołania Przewodniczącego Rady Powiatu i złożonej przez Romana Głowskiego pisemnej rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego, obrady XVII sesji Rady Powiatu Raciborskiego rozpoczęła Wiceprzewodnicząca Małgorzata Burek. Tuż po otwarciu obrad i przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, Wiceprzewodnicząca Burek rozpoczęła odczytywanie proponowanego porządku obrad. Wtedy też poczuła się słabo. Poprosiła Romana Głowskiego o dalsze prowadzenie sesji i opuściła salę obrad. W związku z faktem, iż wcześniej Roman Głowski złożył w Biurze Rady Powiatu pisemną rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego, radni mieli wątpliwość czy w tym momencie może on prowadzić sesję. Radca Prawny Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Barbara Kowalska, poinformowała, że Roman Głowski nadal jest Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, gdyż jego pisemna rezygnacja staje się prawomocna wówczas, gdy radni przyjmą ją stosowną uchwałą. Ponieważ radni mieli jednak nadal wątpliwości, zdecydowali o przerwaniu obrad XVII sesji Rady Powiatu Raciborskiego. Obrady będą wznowione 27.02.br. Początek sesji o godz. 14.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6.