„Przy Książęcym Stole” - wystawa w ramach projektu polsko-czeskiego

2018-09-04, Wtorek

11 września 2018 o godzinie 17:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej wspólną historię i kulturę kulinarną z czasów średniowiecza na terenie obecnego Euroregionu Silesia. Wydarzenie połączone będzie z degustacją potraw przyrządzonych według średniowiecznych receptur.

Wystawa powstała w ramach projektu polsko-czeskiego pt.: „Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu”. Dostępna jest dla zwiedzających od lipca bieżącego roku.  Są na niej prezentowane m.in. repliki mebli i zastawy stołowej z czasów średniowiecza oraz eksponatów z muzeum w Raciborzu. Podobna wystawa znajduje się w Czechach na zamku w Hradcu nad Morawicą.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Instytutem Dziedzictwa Narodowego – Oddział w Ostrawie i Uniwersytetem Śląskim w Opawie.

Projekt „Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice” w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Silesia 2014-2020 INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
historie stolovani - plakat PL_A3 proPL_tisk.pdf historie stolovani - plakat PL_A3 proPL_tisk.pdf 18-09-04 07:47 7.12MB historie stolovani - plakat PL_A3 proPL_tisk.pdf pobierz