Punkt Informacji i Poradnictwa Zawodowego dla Osób Niepełnosprawnych przy ZDZ w Raciborzu...

2006-08-14, Poniedziałek

Punkt Informacji i Poradnictwa Zawodowego dla Osób Niepełnosprawnych stworzony został w ramach projektu "Ogólnopolska Sieć Usług Informacji i Poradnictwa Zawodowego dla Osób Niepełnosprawnych ZDZ - INFO", realizowanego i finansowanego wspólnie przez Zakład Doskonalenia Zawodowego i Państwowych Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach programu "Partner 2006". Projekt przewiduje utworzenie 100 punktów na terenie całej Polski.

Stały kontakt z osobami niepełnosprawnymi pozwoli dostosować działania do specyfiki regionu, środowiska oraz wciąż rosnących i zmieniających się potrzeb osób niepełnosprawnych i ich rodzin, uzupełniając i wspomagając działania podejmowane przez istniejące już instytucje wsparcia.

Punkt Informacji i Poradnictwa Zawodowego dla Osób Niepełnosprawnych na terenie powiatu raciborskiego mieści się w siedzibie Rejonowego Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Raciborzu przy ul. Podwale 12. Usługi informacji i poradnictwa zawodowego są bezpłatne.