Raciborski Mechanik na FERREXPO ROBOT FEST 2018 na Ukrainie

2018-10-01, Poniedziałek

W dniach 27-29 września na zaproszenie ukraińskiego miasta Horiszni Płąwni 7-osobowa delegacja powiatu raciborskiego uczestniczyła w Ferrexpo Robot Fest 2018, czyli festiwalu, zawodach konstrukcyjnych i programowania robotów wykonanych z klocków LEGO. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele raciborskiego „Mechanika”. Uczniom i ich opiekunom towarzyszyła delegacja oficjalna powiatu, której przewodziła Brygida Abrahamczyk członek zarządu powiatu.

Zespół „Mechanika” składał się z nauczycieli: Mirosława Uliczki i Patrycji Kozak oraz z trojga uczniów: Natalii Nienartowicz, Mateusza Libery i Alana Żółtańskiego. Podczas pobytu członkowie wyjazdu obserwowali rozgrywki robotów (robofootball, slalom i zmagania robotów sumo), spotkali się z przedstawicielami władz miasta, odwiedzili miejscowe szkoły oraz zwiedzili pracownie robotyki. Był też czas na krótki program kulturalny – zwiedzenie miasta i tamtejszej największej cerkwi.

Relacja uczniów biorących udział e festiwalu dostępna jest na stronie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu, pod adresem:  https://mechanik.rac.pl/bez-kategorii/ferrexpo-robot-fest-2018