Regionalne Centrum Asystenckie

2017-09-04, Poniedziałek

Stowarzyszenie OLIGOS i Fundacja Imago realizuje projekt „Regionalne Centrum Asystenckie" , skierowany do osób niepełnosprawnych z terenu m.in. powiatu raciborskiego. Realizatorzy oferują wsparcie asystentów dla 40 osób z niepełnosprawnością. Na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni?....

Wyjście z domu, spotkanie z ludźmi, wizyta w kinie, teatrze lub na koncercie, załatwienie spraw w urzędzie lub banku, zakupy, pomoc w dotarciu do lekarza czy podróż autobusem lub pociągiem. Dla sprawnych być może prozaiczne czynności lecz dla osób niepełnosprawnych często bariery nie do pokonania.

Te wyzwania wcale nie muszą być trudne do pokonania. Wystarczy, ze obok jest ktoś na kim możesz polegać.Wsparcie niezależnego życia osób z niepełnosprawnością to główny cel projektu realizowanego przez Stowarzyszenie OLIGOS i Fundację Imago.

Czas realizacji usług od 10.2017 do 05.2019

Szczegółowe informacje na stronie www.oligos.pl Bezpośrednio w Biurze projektu w Rybniku przy ul. Karłowicza 48 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail: tomasz.bialon@fundacjaimago.pl lub pod nr tel.: 530 478 378