Remont drogi powiatowej w Kobyli nabiera tempa

2021-09-08, Środa
Remont drogi powiatowej w Kobyli

Powiat Raciborski realizuje kolejną inwestycje drogową - przebudowa drogi nr 3540S w Kobyli, od cieku wodnego Żabnica w kierunku Raciborza. Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez pozyskanych środków zewnętrznych i wsparciu Gminy Kornowac, która wspólnie z Powiatem Raciborskim partycypuje po połowie w kosztach kładu własnego.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza.

Od ul. Leśnej do ul. Spacerowej wykonano już stabilizację podłoża cementem, warstwę podbudowy z kruszywa kamiennego oraz warstwę podbudowy bitumicznej, ustawiono również krawężniki betonowe i obrzeża dla poboczy utwardzonych kostką betonową. Wykonywane są przepusty pod zjazdami do posesji oraz podbudowa z kruszywa pod pobocze z kostki.

Ponadto od strony Raciborza trwa wykonanie koryta jezdni pod nałożenie warstw podbudów i stabilizacji.

Całkowity koszt zadania to 2 340 159,76 zł
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1 287 087,86 zł
Środki Powiatu  to  526 535,95 zł  pochodzące głównie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Środki Gminy Kornowac to 526 535,95 zł

Prace remontowe potrwają tam do końca br.

Dzięki dobrej współpracy starosty raciborskiego z włodarzami gmin powiatu raciborskiego wspólnymi siłami możliwe jest realizowanie przez powiat wielu zadań dla naszych mieszkańców.