Rezerwuj termin online - nowa usługa przy rejestrowaniu pojazdów

2018-05-15, Wtorek

Dziś został uruchomiony internetowy system rezerwacji terminów wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu tut. starostwa. Jest on dostępny na stronie www.bip.powiatraciborski.pl. System umożliwia załatwienie spraw związanych z rejestracją i przerejestrowaniem pojazdu.

Internetowy system rezerwacji terminów został wprowadzony z uwagi na zwiększoną ilość rejestrowanych pojazdów oraz wydłużenie czasu obsługi klientów spowodowane nie w pełni sprawnym systemem CEPIK 2. To z kolei przełożyło się na wprowadzenie limitów dziennych załatwianych spraw oraz utrudnienia dla klientów starostwa i ich niezadowolenie – informuje Andrzej Chwalczyk naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu.

Obecnie poza osobistą wizytą w urzędzie, klienci mogą także zaplanować załatwienie sprawy z wyprzedzeniem korzystając z aplikacji internetowej. Na stronie www.bip.powiatraciborski.pl znajduje się ikona REJESTRACJA POJAZDU – rezerwuj termin wizyty.

Pierwsze dni funkcjonowania systemu to czas tzw. stabilizacji, w czasie której mogą wystąpić drobne utrudnienia techniczne. Będą one niezwłocznie diagnozowane i usuwane. Choć rezerwować terminy można już dziś, to pełną funkcjonalność system ma osiągnąć 21 maja. Na ten dzień ustalono także pierwsze wolne terminy. Docelowo system pozwoli dokonywać rezerwacji z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Rezerwując termin wizyty klient otrzyma jednorazowy 6 cyfrowy kod, który posłuży do identyfikacji i wygenerowania biletu w dniu umówionej wizyty. Klienci proszeni są by odwiedzić starostwo z 15-minutowym wyprzedzeniem, by w tym czasie zdążyć pobrać bilet, który zostanie wywołany o umówionej godzinie.

Zapraszamy do korzystania z internetowego systemu rezerwacji terminów.