Specjalny gość starosty raciborskiego

2017-09-13, Środa

Dzisiaj w starostwie gościła brązowa medalistka lekkoatletycznych mistrzostw świata - Londyn 2017, wychowanka raciborskiej Victorii Justyna Święty.

W trakcie spotkania opowiedziała o swoich przygotowaniach do startu w Londynie, dobrych relacjach w drużynie sztafetowej, odsłaniając jednocześnie kulisy pechowej kontuzji i powrotu do wysokiej dyspozycji przed startem w biegu finałowym sztafety 4 x 400 m.

Przypomnijmy, że bieżący rok był bardzo udany dla Justyny Święty, zawodniczka pobiła rekord życiowy (51,15s.), zdobyła brązowy medal indywidualnie i złoty w sztafecie na halowych mistrzostwach Europy. Później dołożyła do tego srebro na nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet. W ostatnim międzynarodowym starcie wywalczyła wraz z polską sztafetą złoty medal na Uniwersjadzie w Tajpej. Dzisiaj Justynę czeka jeszcze start na zawodach w Rudzie Śląskiej, którym zakończy bieżący sezon.

Zawsze kiedy jest w Raciborzu można ją spotkać trenującą na obiektach Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, którego jest absolwentką.

Opowiadając o sportowych planach na przyszłość podkreśliła, że najważniejszym celem nadal pozostaje zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich, wobec czego będzie robić wszystko, aby maksymalnie wykorzystać czas dzielący nas od Igrzysk, które odbędą się w Tokio w 2020.

Wejście w sportowe przygotowania do kolejnego sezonu rozpocznie w połowie października na miejscu w Raciborzu i już cieszy się na myśl o tym, że będzie miała okazję potrenować na remontowanym obecnie stadionie przy ul. Zamkowej.

Gratulacje i najlepsze życzenia Justynie Święty złożyli starosta Ryszard Winiarski oraz wicestarosta Marek Kurpis.