Spotkanie starosty z dyrektorem Subregionu Zachodniego

2018-11-28, Środa

Dziś w siedzibie tut. starostwa odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z dyrektorem Biura Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, Adamem Wawocznym. Pierwsza oficjalna wizyta dyrektora była poświęcona omówieniu projektów powiatu raciborskiego, które są już w trakcie realizacji oraz środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego możliwym do pozyskania w najbliższym czasie.

Podczas rozmowy omówiony został m.in. projekt pn. „Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim”, w ramach którego powiat ma zakupić 10 niskoemisyjnych autobusów dla PKS w Raciborzu. Jego wartość to ponad 7 milionów złotych.

Ponadto poruszono temat modernizacji drogi powiatowej w Rudyszwałdzie w ramach osi priorytetowej 6. Transport. Środki z tej osi umożliwiają  rozbudowę drogowej infrastruktury gminnej i powiatowej obejmującej remonty dróg transgranicznych (TNT). Przypomnijmy, plany przebudowy tej drogi są efektem wcześniejszych ustaleń powiatu raciborskiego, gminy Krzyżanowice oraz gminy Šilheřovice.