Spotkanie w siedzibie PKS w Kluczborku

2018-12-04, Wtorek

Dziś w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kluczborku odbyło się spotkanie z Prezesem spółki Marcinem Wiechą i kierownikiem przewozów Markiem Marciniakiem. Powiat raciborski reprezentowali wicestarosta Marek Kurpis oraz prezes PKS w Racibórzu Damian Knura.

Celem spotkania było omówienie doświadczeń kluczborskiego PKS-u w sprawie pozyskania oraz wprowadzenia do użytkowania 13 autobusów zakupionych przez powiat kluczborski i wniesionych aportem do spółki PKS w ramach projektu unijnego podobnie jak w przypadku raciborskiego samorządu. Ponadto w czasie spotkania wymieniono się doświadczeniami dwóch zbliżonych do siebie liczbą taboru oraz ilością pracowników spółek w kontekście planowanych zmian w przepisach o transporcie zbiorowym oraz reorganizacji sieci szkolnej i jej wpływie na transport publiczny.