Sprawy paszportowe i obywatelskie załatwiane będą w budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Pl. Okrzei 4a...

2003-10-02, Czwartek
Od dnia 3 listopada br. sprawy paszportowe i pozostały sprawy obywatelskie klienci Starostwa Powiatowego w Raciborzu będą załatwiać w budynku przy Placu Okrzei 4a w Raciborzu (siedziba Wydziału Komunikacji i Transportu tut. Starostwa). Nie zmieniają się godziny przyjmowania klientów, którzy mogą załatwiać sprawy obywatelskie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Natomiast Biuro Paszportowe czynne jest również od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, a w czwartki od godz. 9.00 do 17.00. Sprawy związane z komunikacją i transportem, paszportami i inne sprawy obywatelskie należą do najczęściej załatwianych przez mieszkańców powiatu raciborskiego. Stąd wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Starostwo Powiatowe w Raciborzu postanowiło zlokalizować te komórki organizacyjne w jednym budynku, przy Placu Okrzei 4a. Warto dodać, że na parkingu przy Internacie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, sąsiadującym z budynkiem Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei, zamontowana została tablica z mapą powiatu raciborskiego. Lokalizacja tablicy w tym miejscu pozwala na jej zauważenie z ulicy Armii Krajowej, będącej elementem układu komunikacyjnego miasta Raciborza w kierunku na Gliwice. W pobliżu znajdują się także przystanki autobusowe, z których korzystają mieszkańcy Raciborza i okolicznych miejscowości, często będący klientami Starostwa Powiatowego w Raciborzu.