Środki na SOR w Raciborzu przyznane

2019-05-17, Piątek

Szpital Rejonowy w Raciborzu otrzyma prawie 8,5 mln zł dofinansowania z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z przeznaczeniem na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Decyzję o dofinansowaniu przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Wniosek konkursowy pn.: "Przebudowa z rozbudową budynku szpitala w celu stworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu" został złożony przez szpital w ramach naboru w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, działanie "Infrastruktura ratownictwa medycznego".

- To jedna ze strategicznych inwestycji powiatu - mówi starosta Grzegorz Swoboda. Ogromne podziękowania za zaangażowanie w sprawę utworzenia SOR w Raciborzu kierujemy do senatora Adama Gawędy, posła Czesława Sobierajskiego i marszałka Michała Wosia.