Start Pietrowice Wielkie zwycięzcą turnieju piłki ręcznej "Przaja Handballowi"

2019-06-03, Poniedziałek

UKS Start Pietrowice Wielkie, przed HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG, 3 m. dla MKS Start Michałkowice a 4. miejsce dla LZS Tor Dobrzeń Wielki w 2. TURNIEJU PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI”, który odbył się w minioną sobotę, 01 czerwca, w Arenie Rafako w Raciborzu. Puchary i wyróżnienia wręczyli zespołom i zawodniczkom wicestarosta Marek Kurpis oraz Dariusz Tkocz zastępca dyrektora OSiR.

Niemki z Rendsburga, miasta partnerskiego dla powiatu raciborskiego, przebywały w Polsce od środy, 29 maja. Pierwszego dnia w Raciborzu przywitali je starosta Grzegorz Swoboda, wiceprezydent Raciborza Michał Fita i wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek. Dziewczęta zagrały w turnieju w XI LOS OSPR w Gliwicach, uczestniczyły w meczu pokazowym w Szkole Podstawowej w Rudniku. Na zakończenie pobytu rozegrały turniej w Arenie Rafako.

O pierwszym miejscu w sobotnim turnieju zdecydował ostatni mecz pomiędzy drużynami z Pietrowic Wielkich i Rendsburga. Bezpośrednie starcie zakończyło się wynikiem 25-19. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Sandra Poznańska z ekipy trenera Joachima Wieczorka.

Organizatorami turnieju byli: UKS Start Pietrowice Wielkie i OSiR Racibórz, partnerem strategicznym: Eko-Okna S.A. partnerem Zakład Wodociągów i Kanalizacji Racibórz sp. z o.o, a honorowy patronat nad imprezą przyjęli: Starosta Raciborski i Prezydent Raciborza.

W trakcie pobytu drużyna z Rendsburga miała czas na zwiedzanie i integrację. Była wizyta w H2Ostróg, rozgrywki w kręgle, zwiedzanie Zamku Piastowskiego, a także ognisko na campingu Obora.

Zadanie było współfinansowane ze środków powiatu raciborskiego.