Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji i Transportu w Raciborzu

2019-05-24, Piątek

Klienci Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu mogą korzystać z terminali płatniczych. Pięć urządzeń umożliwi dokonanie bezgotówkowej płatności przy sprawach załatwianych w Referacie Rejestracji Pojazdów oraz związanych z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Terminale zostały udostępnione bezpłatnie przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych (PWPW). Teraz klienci mogą zdecydować czy za usługę zapłacić w kasie czy bezpośrednio przy załatwianiu sprawy.

Za pośrednictwem terminali można dokonywać płatności kartą płatniczą w technologii tradycyjnej (stykowej) oraz zbliżeniowej. Akceptowane są płatności z wykorzystaniem kart płatniczych VISA, MasterCard. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, możliwe jest łączenie kilku opłat w jedną transakcję. Prowizja od transakcji wynosi 2 zł i jest naliczana przez operatora (PWPW).

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie wygodne i zaoszczędzi czas.