Tradycyjnie bardzo dobry występ pływaków w Werdohl

2019-09-11, Środa

Niemal 100 medali zdobyli pływacy reprezentujący Racibórz i powiat raciborski 7 i 8 września na 35. Internationales Schwimmfest w Werdohl.
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz Szkoły Podstawowej  nr 15 z Oddziałami Sportowymi wywalczyli 37 złotych, 32 srebrne i 22 brązowe medale.

Tradycyjne zawody, w których uczestniczą pływacy są realizowane w ramach partnerstwa powiatów Märkischer Kreis i Powiatu Raciborskiego oraz podpisanej w 2004 r. umowie o współpracy pomiędzy klubami SV 08 Werdohl i MKS-SMS Victoria Racibórz.
Projekt sportowej wymiany młodzieży, trwa już 16 lat i jest dofinansowany z budżetu powiatu.

Pobyt naszych sportowców rozpoczął się od wizyty w Lüdenscheid, w siedzibie władz Märkischer Kreis, następnego dnia odwiedzili skansen w Hagen, prezentujący techniki rzemiosła ręcznego, sięgające XVIII wieku – od kowalstwa po produkcję żywności.
Dwudniowe zawody na odkrytej 8-torowej 25 metrowej pływalni, przyniosły indywidualne zwycięstwa w klasyfikacji generalnej rocznika 2002 Katarzynie Zarembik i Mateuszowi Zającowi. W finale premiowanej, przeprowadzonej w uroczystej oprawie, najważniejszej konkurencji zawodów 50 metrów stylem dowolnym na dwóch pierwszych miejscach zameldowali się uczniowie ZSOMS w Raciborzu Paweł Smoliński i Dominik Dudys. Szóste miejsce w tym finale walczył Jarosław Lesik, a ósme Jakub Wituszyński. Wśród pań na tym dystansie drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Zarembik, a czwarta była Maja Wygnał.
Puchar za zwycięstwo zdobyła również sztafeta męska 4x100 metrów stylem dowolnym w składzie: Mateusz Zając, Jakub Wituszyński, Jarosław Lesik, Dominik Dudys. Trzecie miejsce przypadło drugiej sztafecie Victorii (Tymoteusz Staroń, Piotr Zwadło, Oskar Mosek, Dawid Bubak). Drugie miejsce zdobyła sztafeta dziewcząt – Patrycja Wiktorowicz, Magdalena Modrzejewska, Maja Wygnał, Katarzyna Zarembik.
Drugą lokatę w młodszej kategorii sztafet 4x50 metrów stylem dowolnym wywalczyła sztafeta składająca się z absolwentów SP nr 15 (obecnie ZSOMS), która wystąpiła w zestawieniu: Jakub Kłoda, Alan Staroń, Szymon Rejman, Jakub Jabłoński, trzecią lokatę w sztafecie zdobyły dziewczęta: Natalia Kraśnicka, Zuzanna Gawenda, Julia Oczek, Martyna Makaryk.

Poniżej zdobywcy  medali:
złote: Katarzyna Zarembik, Magdalena Modrzejewska, Dominik Dudys, Maja Wygnał, Mateusz Zając, Zuzanna Gawenda, Oliwia Mosek, Oskar Mosek, Maciej Matyjasek, Paweł Smoliński, Patrycja Wiktorowicz, Maksymilian Kunicki, Daria Janacz, Tymoteusz Staroń,
srebrne: Patryk Rożenek, Oskar Wojszwiło, Jakub Jabłoński, Jakub Drajewicz, Jakub Wituszyński, Adam Tokarski, Dominik Dudys, Tymoteusz Staroń, Dawid Bubak, Oskar Mosek, Piotr Zwadło, Aleksandra Sitek, Fabian Lasik, Patrycja Wiktorowicz, Pascal Mosek, Jakub Kłoda, Katarzyna Zarembik, Jarosław Lesik,
brązowe: Aleksandra Sitek, Dawid Bubak, Dominik Dudys, Jakub Jabłoński, Piotr Zwadło,  Zuzanna Gawenda, Julia Oczek, Jakub Kłoda, Jakub Drajewicz, Aleksandra Sitek, Maksymilian Kunicki, Jarosław Lesik, Adam Tokarski, Weronika Błaszczyk, Jessica Pawłowska.
(źródło MKS – SMS Victoria Racibórz)