Trwa konwent powiatów województwa śląskiego

2019-05-21, Wtorek

Funkcjonowanie szpitali i drogi samorządowe to tematy przewodnie konwentu starostów powiatów województwa śląskiego, który dziś rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Powiat raciborski reprezentuje starosta Grzegorz Swoboda.

Dziś w obradach uczestniczył p.o. dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia OW w Katowicach Piotr Nowak. Przedstawił informacje nt. finansowania świadczeń zdrowotnych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w latach 2018 - 2019, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poziom finansowania szpitali powiatowych oraz kwestii zapłaty za nadwykonania za rok 2018. Starostwie dyskutowali o obecnej trudnej sytuacji szpitali powiatowych, planach finansowych, wartości kontraktów i świadczeniach zdrowotnych.

Tematem głównym jutrzejszego dnia będzie finansowanie dróg samorządowych w ramach programów krajowych. Informacje na ten temat przedstawi dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Dorota Wojtowicz.