początek strony

Powiat

VI Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim

2017-06-19, Poniedziałek
 

W piątkowy wieczór 23 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na VI Zamkową Noc z Duchami. Tradycyjnie już zakończy rok szkolny i będzie dobrym wstępem do letnich wakacji. Tym razem zapraszamy od godz. 18.30 na zamkowy dziedziniec wszystkie chętne dzieci, młodzież, opiekunów oraz rodziców. Jak zwykle nie zabraknie szczypty horroru i przede wszystkim dobrej zabawy. Będzie niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Mile widziane wszelkie przebrania. Sprawdź jaki przygotowaliśmy program!

Rozpoczniemy od pokazów fizycznych (gry terenowej) w wykonaniu Jana Kalabińskiego, Patrycji Kozak oraz uczniów i absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik”. „Poszukiwanie ducha fizyki na Zamku Piastowskim” - to gra terenowa polegająca na odnalezieniu stanowisk z doświadczeniami w różnych zakamarkach Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Potwierdzeniem „skosztowania” wiedzy z dziewięciu źródeł będą specjalne pieczęcie, które będzie należało zebrać na karcie gry. Rejestracja chętnych do udziału w zabawie potrwa od 18.30 do 19.00 na wyznaczonym wcześniej stanowisku. Stanowiska ulokowane na zamku będzie można odwiedzać od 18.30 do 20.30. Następnie należy do godz. 20.45 oddać wypełnione karty gry, w celu odbioru nagród w punkcie rejestracji.

Jednocześnie, młodsze dzieci będą się bawić z Crazy Clubem przez dwie godziny od 18.30 do 20.30 na zamkowym dziedzińcu. Co przygotowaliśmy? Wszystkich chętnych do zabawy zaprosimy na „Podróż dookoła Europy”. Animatorki „z całej Europy” zaproszą dzieci do wesołego Pociągu z przygodami: Europejskie powitanie - na dzień dobry iskierka przyjaźni w europejskich językach; Prezenty dla małych turystów – malowanie włosów, tatuaże; Międzynarodowy zawrót głowy – państwa Unii Europejskiej z Chustą Klanza i tunelem animacyjnym; Francja – wspinaczka na Wieżę Eiffla, Panie Janie po francusku, quiz o savoir – vivre; Hiszpania – bitwa w bunol – święto pomidora, pomarańczowe rytmy w melodii Eviva Espania, soka tira – kolorowe przeciąganie liny, pożegnanie z Hiszpanią w rytmach kastanietów – Adios Amigos; Włochy – mały włoski konstruktor – krzywa wieża w Pizie, zabawa integracyjna – wenecka podróż gondolą; Grecja – Grek Zorba na wesoło, igrzyska olimpijskie – skoki w workach, wyścigi w wielkich spodniach, bliźniacza bluzka, rogate piłki, rzut do celu; Niemcy - zabawa integracyjna kaczuszki chodźcie do mnie, kto pierwszy ten lepszy po niemiecku, 1,2,3 Polizei; Polska – rajdy samochodowe w kamizelkach, Berek Polak, coś z niczego – kluski śląskie po polsku; Czechy – zabawa ruchowa spacer po Pradze, konkurs polsko – czeski poliglota, językołamacz (w nagrodę 2 kg cukierków); Międzynarodowe disco z żywą maskotką w mini banieczkach mydlanych; „Wyjątek” z Meksyku – kolorowa piniata pełna cukierków; Pasowanie na wesołego Podróżnika kolorowym balonikiem makaronikiem.

Około godz. 21.00 przeniesiemy się „Na Dziki Zachód”. Przedstawiciele miasteczka westernowego „Twinpigs” w Żorach zaskoczą nas ciekawymi pokazami. Emocje i dobra zabawa gwarantowana! Na dziedzińcu będzie również – instalacja artystyczna – żywa rzeźba, z którą będzie można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia…

- Na zakończenie, o godz. 22.30 zapraszamy na wyjątkowy koncert Electrica Duo - Kasia & Paula oraz show muzyczno-wizualny Kasia Szubert feat Visual Sensation. Koncert to niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, dostarczą niezapomnianych wrażeń. Idea projektu Kasia & Paula zrodziła się w grudniu 2004 roku. Twórczynią i założycielką zespołu jest znana i utalentowana, młoda skrzypaczka Katarzyna Szubert. Kasia & Paula to duet z całą pewnością jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie w którego składzie obecne są elektryczne skrzypce i harfa elektryczna. Dwa instrumenty, dwa światy - ogień i woda muzycznej przestrzeni. W swoim bogatym repertuarze duet posiada znakomite i nietuzinkowe aranżacje największych przebojów muzyki pop, dance, irish oraz najpiękniejsze fragmenty z najsłynniejszych musicali świata. Na scenie Kasia & Paula to eksplozja temperamentu, błyskotliwości i wdzięku. To szalona i niezapomniana podróż do świata muzyki z dwiema atrakcyjnymi, żywiołowymi i spontanicznymi dziewczynami, którym obce są rutyna i nuda. Przekonajcie się sami...

- Już dziś zapraszamy na pełen wrażeń piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że VI Zamkowa Noc z Duchami znów zapełni zamkowy dziedziniec, podobnie jak to miało miejsce w minionych latach - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Do zobaczenia!!!

wszystkie