Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie

2017-07-21, Piątek

Dziś w powiecie gościł wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Celem wizyty był przegląd dróg wojewódzkich na terenie powiatu. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia wizyta wicemarszałka.

Po spotkaniu i krótkiej konferencji prasowej w starostwie, starosta Ryszard Winiarski i wiceprezydent Wojciech Krzyżek udali się w teren. Przyjeżdżając do Raciborza wicemarszałek zobaczył stan drogi DW 919 (Rudy - Racibórz) w tym most w Rudach (trwa opracowywanie dokumentacji), wracając wybierze drogę DW 922 (Nędza – Kuźnia Raciborska). Razem z samorządowcami zobaczył także DW 935, ulicę Korczaka (trwa opracowywanie dokumentacji) oraz udał się do Pietrowic Wielkich.

Dzisiejszy przegląd dróg miał pokazać, które remonty należy przeprowadzić w pierwszej kolejności, bo potrzeb w tym zakresie jest bardzo wiele w całym województwie.

Starosta i wiceprezydent podziękowali wicemarszałkowi Dąbrowie za dobrą współpracę, która okazała się nieoceniona przy staraniu się o dofinansowanie zadania jakim jest budowa obwodnicy miasta (etap realizacji drogi Racibórz-Pszczyna).