Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w powiecie raciborskim

2020-06-24, Środa

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki odwiedził powiat raciborski i wizytował zbiornik Racibórz Dolny.

Przyjechał również do sołectwa Turze w gminie Kuźnia Raciborska. Tam zapoznał się z realizacją dwóch najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w gminie. Końca dobiegły prace związane z przebudową drogi powiatowej w miejscowości Turze oraz odcinka drogi Turze - Budziska. Koszt przebudowy obu tych odcinków wyniósł blisko 4,9 mln zł., z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych to przeszło 2,9 mln zł.

Premier podkreślił, że pomimo reprezentowania różnych opcji politycznych dobra współpraca z samorządowcami jest zawsze ważna dla dobra mieszkańców.

W krótkim spotkaniu pod remizą OSP w towarzystwie mediów wzięli również udział m.in. senator Ewa Gawęda, wojewoda Jarosław Wieczorek, starosta raciborski Grzegorz Swoboda oraz burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.