Wolne środki w budżecie Powiatu Raciborskiego podzielone... - najwięcej przeznaczono na pomoc społeczną

2004-03-31, Środa
Podziału wolnych środków w budżecie Powiatu Raciborskiego dokonali na ostatniej sesji (30.03.br.) radni Rady Powiatu Raciborskiego. Budżet powiatu na rok 2004 zwiększył się o kwotę 444 tys. zł. Zgodnie z propozycjami Zarządu Powiatu i przyjętą uchwałą Rady Powiatu, budżet zwiększono po stronie wydatków na gospodarkę mieszkaniową, administrację publiczną, ochronę zdrowia, pomoc społeczną i inne zadania w zakresie polityki społecznej. Najwięcej, bo 220 tys. zł., przeznaczono na pomoc społeczną (świadczenia dla rodzin zastępczych). Wydatki związane z gospodarką mieszkaniową zwiększone zostały o kwotę 49 tys. 454 zł., a kwota ta przeznaczona zostanie na gospodarkę gruntami i nieruchomościami w zakresie zadań własnych powiatu. O kwotę 83 tys. zł. zwiększono natomiast wydatki na administrację publiczną, a środki te przeznaczone będą na wypłatę ryczałtów za udział w pracach Rady Powiatu. Na ochronę zdrowia przeznaczono 54 tys. 555 zł. i te środki wydatkowane zostaną na pokrycie strat zlikwidowanego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Raciborzu. Budżet powiatu po stronie wydatków w zakresie pomocy społecznej zwiększono o kwotę 220 tys. zł., z przeznaczeniem na świadczenia dla rodzin zastępczych. Na pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej wyasygnowano kwotę 37 tys. zł., która wydatkowana zostanie na płace wraz z pochodnymi Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu. Po dokonaniu podziału wolnych środków, budżet Powiatu Raciborskiego na 2004 rok wynosi 66 mln 350 tys. 414 zł.